reklama

Známe to všichni. Pokud nás venku přepadne hlad, máme několik možností, kde se najíst. Restaurace většinou nejsou tím pravým řešením, samotná příprava a konzumace jídla v nich zabírá mnoho času, který kolikrát nemáme.

Pokud nám zrovna nestačí studená bageta, naše oči většinou padnou na některou ze sítí rychlého občerstvení. V nich už většinou neseženeme párky v rohlíku nebo hranolky v plastové misce, ale pizzu nebo hamburgery.

Za cenu několika desítek korun si tak během pár minut odnášíme sice ne příliš zdravý, za to ale chutný a teplý pokrm, který cestou během chvilku sníme. Ne vždy to ale jde tak jednoduše.

Řeč v tomto případě není o malých hamburgerech a cheeseburgerech, které koupíte v ceně do třiceti korun v několika sítích rychlého občerstvení. Ty totiž nedělají takové problémy, jako jejich větší varianty, plné majonézy, kečupu, salátu, rajčat, cibule a další zeleniny. 

Jistě už se vám někdy stalo, že jste se podobnými rozměrnými hamburgery zašpinili. Jsou velké, při zakousnutí do nich vám bokem vyteče omáčka nebo olej, zelenina z nich padá a ne vždy to odnesou pouze prsty, ale kolikrát i tričko nebo bunda.

Jak správně jíst hamburger? (3:28) | zdroj: YouTube

Možná se v takových chvílích ptáte, proč se hamburgery dělají tak velké, když se nedají rozumně jíst. Ve skutečnosti dají, a jak? To popisuje návod, který díky své popularitě koluje internetem napříč celým světem.

Většina hamburgerů je totiž koncipována tak, že houska, která je překrojená, není rozpůlená přesně v polovině. Spodní část je nižší, na ni přijdou všechny ingredience, a následně se vše překlopí o poznání rozměrnější vrchní částí housky. A v tom je právě háček.

Vrchní "polovina" housky je totiž zhruba dvakrát větší, než ta spodní. Správný způsob, jak jíst hamburger, spočívá v tom, že je nutné jej otočit, tak, aby jste měli vrchní část namísto spodní a naopak aby spodní menší část byla nahoře. Díky tomu pak máte mnohem větší plochu housky, která bude zachytávat vše, co by vám z hamburgeru mohlo padat.

Správný postup je zachycen rovněž na mnoha videích, v tom uvedeném výše naleznete i srovnání, které ukazuje, o kolik příjemnější je pojídání otočeného hamburgeru.

Loading...

1 komentář (Poslední 13.01. 12:00) Napište svůj názor

reklama