reklama

Sportovci tak k dvouletému trestu za zpronevěru a poškozování cizích práv přibyl další půlrok za mřížemi.

Řepka se provinil mařením výkonu úředního rozhodnutí, když opakovaně sedl opilý za volant, a ve zkušební době podmíněného odsouzení se pak dopustil dalších trestných činů. Okresní soud Praha-západ proto v únoru rozhodl o přeměně původní podmínky na nepodmíněný trest.

Rozhodnutí okresního soudu se týkalo jak šestiměsíční, tak dřívější tříměsíční podmínky za řízení pod vlivem alkoholu. Řepka si podal stížnost, které Krajský soud v Praze vyhověl jen částečně - zatímco přeměnu šestiměsíční podmínky na vězení potvrdil, rozhodnutí o tříměsíční podmínce vyřídil podle justiční databáze "ostatními způsoby". Server iDNES.cz píše, že tuto věc tedy zřejmě vrátil okresnímu soudu k dalšímu projednání.

Pražský městský soud Řepku v úterý pravomocně potrestal dvěma lety vězení za zpronevěru luxusního vozu a za poškozování práv exmanželky, pod jejímž jménem Řepka zadal smyšlené erotické inzeráty. Bývalý obránce čelí ještě dvěma dalším obžalobám kvůli neplacení výživného na děti. Oba soudní procesy budou pokračovat tento měsíc.

Po rozsudku zmizel z Česka!

Před kamerou utíkal někdejší kapitán Sparty i v úterý, kdy se za ním vydal reportér TV Nova. Od chvíle, co se Tomáš Řepka chystá do vězeňských tepláků, s médii nekomunikuje.

O víkendu se s Řepkou vyfotil fanoušek v Dánsku, kde si byl fotbalista zřejmě odpočinout před nástupem do vězení a dalšími soudy, které budou řešit dluh na výživném - ten přesahuje milion korun. "Trestní sazba pro zanedbání výživy jsou až dva roky,“ říká advokát Jan Černý.

Další soud čeká Tomáše Řepku přesně za týden v Brně, jednání naplánované na 16. května tady u obvodního soudu pro Prahu 6 bylo ale zrušeno. To ale znamená, že by se mohl dalšímu navýšení trestu vyhnout.

reklama