Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Laďka Něrgešová a krásné gesto Primy. Všichni věří v její návrat

Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
Foto: Instagram Laďka Něrgešová

Jak nejvíce podpořit Laďku Něrgešovou v boji s vážnou nemocí? Na Primě si řekli, že nejlepší bude, když jí budou držet místo v redakci. Její kolegy nicméně čeká pořádná šichta, protože nikdo nový se prý přijímat nebude. Ani jako dočasná záplata. 

Až v úterý se televizní diváci, které zajímají zprávy z českého šoubyznysu, dozvěděli, proč už několik měsíců chybí na obrazovce Laďka Něrgešová. Kolegové ze stanice CNN Prima News, kde moderátorka uvádí pořad ShowTime, odhalili, že v pondělí 5. května vedly její kroky z pražského televizního studia rovnou do nemocnice. Verdikt lékařů byl nekompromisní. Pražská rodačka musela ihned na operaci. 

Zákrok podle dostupných informací proběhl v pražské Ústřední vojenské nemocnici a primář David Netuka při něm vyoperoval moderátorce z hlavy nádor zvaný glioblastom. Jde o rychle rostoucí nádor centrálního nervového systému, který vzniká z podpůrných buněk nervové tkáně. Obvykle se vyskytuje u lidí starších 50 let a častěji postihuje mozek než míchu. Po operaci se obvykle používá radioterapie či chemoterapie, cílem je zpomalit růst nádoru.

"Přestože je tento nádor obtížně léčitelný, moderní medicína dává pacientům stále více možností a naděje. Tu neztrácí ani Laďka. A my s ní. Minulý týden ukončila sérii chemoterapií a ozařování. My v redakci zpravodajství věříme, že vše dobře dopadne a Laďka se vrátí," uvedla stanice CNN Prima News.

V jejích útrobách se samozřejmě musela řešit otázka, zdali bude přinejmenším dočasně přivedena náhrada. Televize se každopádně rozhodla, že největší podporou pro Něrgešovou bude, když její místo zůstane neobsazené, aby se mohla vrátit. 

"Zatím to zvládáme pokrýt ve dvou lidech. I když Ivu (Kubelkovou) teď čeká docela maraton, protože Petr (Vágner) odjíždí na plánovanou svatební cestu. Jsme ale přesvědčeni o tom, že to zvládne," uvedla šéfredaktorka společenské redakce Zuzana Brzáková pro web super.cz.

Nadřízená moderátorů pořadu ShowTime sdělila, že náhrada se nehledá. "Držíme jí místo, protože věříme, že se vrátí. Pokud by to přece jen hořelo, protože stát se může leccos, vyřešíme vše operativně," dodala.

Témata:  Laďka Něrgešová TV Prima Iva Kubelková

Související

Aktuálně se děje

30. července 2025 10:56

Laďka Něrgešová a krásné gesto Primy. Všichni věří v její návrat

Jak nejvíce podpořit Laďku Něrgešovou v boji s vážnou nemocí? Na Primě si řekli, že nejlepší bude, když jí budou držet místo v redakci. Její kolegy nicméně čeká pořádná šichta, protože nikdo nový se prý přijímat nebude. Ani jako dočasná záplata. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy