Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pečujte o své zdraví a krásu i ve vyšším věku. Tyhle kroky jsou nejzásadnější

zdraví
zdraví
Foto: Pixabay

Komerční sdělení (Globe24.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah).

S vyšším věkem je stále obtížnější udržet si zdraví a krásu, jako když vám bylo dvacet. Tehdy to bylo všechno snadné a zadarmo, ale s postupem času to jde stále obtížněji. Není ale nutné plakat nad unikajícím mládí. Spíše je dobré podívat se na věci reálnýma očima a snažit se udržet si zdraví a krásu co nejdéle pomocí vhodných pomocníků. Přibližně po 40. roku věku začíná u žen ustávat činnost vaječníků, což má za následek kolísání hladiny hormonů v těle. To vede mimo jiné i ke zpomalení metabolismu a nárůstu tělesné hmotnosti. To vše se ale dá řešit. Co pro sebe můžete udělat i vy?

Vsaďte na kvalitní péči o pleť

V tomto věku je klíčové zcela cíleně pečovat o svůj zevnějšek. Pokud jste to dosud podceňovala, je načase začít opravdu myslet na svou pleť, vlasy a celé tělo. Výborným pomocníkem je v tomto směru hydratační kyselina hyaluronová. Ta vyplňuje jemné vrásky, dodává pleti vlhkost a dodává efekt mladistvě vypadající pleti. Vyplatí se pravidelně chodit také na kosmetiku a dodržovat všechna pravidla správné péče o pleť, k nimž patří i každodenní pečlivé odličování a čištění pleti. Do péče můžete zapojit i skvělé interaktivní hračky, které umí s pletí často zázraky. Zvolit můžete speciální přístroje, které do pleti vysílají jemné elektrické impulzy a šetrně ji vypínají nebo si pořídit ultrazvukovou špachtli na čištění pórů. O možnostech se neváhejte poradit se svou kosmetičkou.

Kvalitní strava a hydratace

Bez správného jídla to nepůjde. Jíst byste měla pravidelně, zdravě a vyváženě. Samozřejmostí je dostatek ovoce a zeleniny a také správný pitný režim. Většinou se nám však nepodaří získat veškeré nutné vitamíny a minerály jen ze stravy, a proto přichází na řadu doplňky stravy. Vyberte si účinné vitamíny, zejména pak vitamín C a D, a nebojte se vsadit i na moderní metody, jako je třeba používání cbd oleje. Ten vám pomůže proti nespavosti i depresím.

Vyhýbejte se alkoholu, kouření i kávě

Je jasné, že žádná z těchto věcí neprospívá, pokud ji konzumujeme ve zvýšeném množství. U alkoholu a kouření snad ani není třeba vysvětlovat proč, ale u kávy jsou často názory rozporuplné. Určitě už jste slyšeli, že není ideální pití kávy v těhotenství, ale někteří lékaři ji doporučují omezit za každých okolností. I když je to totiž výborný stimulant, z dlouhodobého hlediska se na něm snadno vytváří závislost, navíc odvodňuje a může zvyšovat krevní tlak. Zvažte tedy, jestli se bez kávy neobejdete nebo její konzumaci neomezíte.

Dělejte si pravidelně radost

Je načase začít si také trochu užívat života. Děti už jsou odrostlé a není potřeba jim věnovat všechen čas, snad už i v práci je situace stabilní a není nutné stresovat se, co budete příští měsíc jíst. Udělejte si proto pravidelně radost. Ať už je to nový kabát, pokojovka, která se vám líbí, stylové kovové nohy ke stolu, po kterých už měsíce pokukujete, nebo snad oblíbený parfém – to vše přispívá k vašemu zdravému a pohodovému životu. Dělat si radost je důležité proto, aby z vás vyzařovala pozitivní energie, které rozzáří nejen váš úsměv, ale také vaši pleť. Budete zaručeně vypadat mladší a spokojenější.

Pěstujte dobré vztahy

Není potřeba mít kolem sebe velké množství lidí a rádoby kamarádů. Spíše si hýčkejte opravdu kvalitní a dlouholeté přátele, kteří vás nikdy nezklamali a vždy zde pro vás byli. Vybírejte si do svého života lidi, kterým věříte, máte je rádi a cítíte, že vám dodávají pozitivní energii. Naopak se zbavte všech vztahů, které vás jen vysávají a nedovolují vám užívat si života naplno. Nikdy není pozdě rozloučit se s lidmi, kteří po vás jen pořád něco chtějí, ale nikdy vám vaši pomoc nevrací. Takoví si vaši přízeň nezaslouží.

Témata:  pr článek zdraví lidé

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 16:10

Rusko vystupňuje útoky před dodávkami americké pomoci, míní experti

Rusko může při vojenských operacích na Ukrajině zohlednit schválené poskytnutí další pomoci z USA, naznačil americký Institut pro studium války (ISW). Podle expertů by Moskva mohla vystupňovat pozemní útoky i vzdušné údery, než budou mít ukrajinští vojáci k dispozici nový materiál. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy