reklama

Mramorová drť bílá se vzhledem čerstvé sněhové nadílky

Mramorová drť bílá umí rozzářit jakýkoliv zapadlý roh ve vaší zahradě. Dokáže nahradit rostliny v místech, kde nesvítí slunce nebo tam, kde je problematické udržet svěží a bujnou vegetaci. Vyřeší také problémy s podmáčeným terénem. Hodí se na místa zalitá sluncem jako jsou například skalky, kde zvýrazní vysazené rostliny. Mezi velmi oblíbené patří Bianco Carrara, slavný mramor z italského Toskánska.

Mramorová drť ve všech odstínech červené

Mramorové drtě v tónech od růžové až po červenohnědou jsou velice decentním doplňkem kvetoucích rostlin. Zejména růže budou v jejich společnosti bohatě oplývat květy. Mramorové drtě dokonale podtrhnou krásu romantických zahrad s altánky a lavičkami. Chodníčky v jejich podání vás provedou všemi zákoutími, aniž byste si ušpinili obuv. Typickým představitelem krystalického vápence v jemné růžové barvě s nádechem hnědé je mramorová drť Rosso Verona.

Temná mramorová drť

Černé mramorové drtě používejte po zralé úvaze. Sluneční svit rychle zahřívá jednotlivé kameny i jejich okolí. Proto je Nero Ebano vhodné pro použit v interiéru nebo ve stínu. Své uplatnění najde jako dokonalá mramorová drť na hroby. Smuteční barva jde kombinovat s růžovou nebo šedou variantou mramoru pro odlehčení.

Jak pracovat s mramorovou drtí?

Z mramorových drtí můžete vytvořit luxusní bezúdržbové plochy. Nejen, že se zbavíte pravidelné starosti o trávu, ale získáte i moderní designový prvek. Abyste se opravdu zbavili starostí s plevelem, před pokládkou aplikujte geotextilii. Velkou výhodu ploch s mramorovou drtí je odvod vody do hlubších vrstev půdy a snížení odparu. Stabilní vlhkost v blízkosti kamenné drtě ocení stromy i solitérních rostliny.

Nakupte oblázky v praktických pytlích a na paletách

Potřebujete pořídit mramorovou drť? Široký výběr naleznete na e-shopu Stonex.cz. Všechny druhy jsou v praktických pytlích, které pohodlně přenesete. Prodej funguje už od 100 kg uložených na paletě, kterou vám dovezou až před váš dům. Doprava je po celé České republice zdarma už od jedné objednané palety.