Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Štefan Margita a emotivní chvíle. Hana Zagorová ožije

Štefan Margita a Hana Zagorová
Štefan Margita a Hana Zagorová
Foto: Korzo

Štefan Margita se už přes dva roky musí obejít bez milované manželky Hany Zagorové, ale její hlas tu s námi všemi zůstal na nahrávkách. Dokonce i na těch dosud nevydaných. Operní pěvec se nyní rozhodl jednu takovou skladbu konečně dokončit. 

Informuje o tom deník Aha!. Margita totiž uvedl do obrazu i své fanoušky prostřednictvím sociálních sítí. "V neděli byl jeden z nejemotivnějších momentů, které jsem ve studiu zažil. Duet Anděl strážný s mojí milovanou Hankou pro chystané nové album," svěřil se vdovec.

Při nahrávání nebylo nutné využít umělou inteligenci, která už by dnes zvládla hlas Zagorové věrně napodobit. Podle informací zmíněného listu totiž zpěvačka natočila své party ještě před smrtí, která nastala na konci srpna 2022. 

V uplynulých dnech se ukázala jedna zajímavá věc. Podle informací deníku Blesk se Margita nepřihlásil o práva na jméno a podpis zesnulé manželky. Vyplynulo to z informací na webu Úřadu průmyslového vlastnictví. Slovenský umělec přiznal, že je to opravdu tak.

"Já jsem je nechtěl pro sebe, proto práva na podpis a jméno vlastní Nadace Hany Zagorové," řekl uvedenému plátku s tím, že není třeba nic dalšího dodávat. 

Nadace se úřadu přihlásila loni v únoru, k registraci všech náležitostí pak došlo v srpnu. Jak deník vysvětlil, použití jména Hany Zagorové například v rámci titulu knihy by teď mělo předcházet jednání s nadací. 

Operní pěvec Margita je samozřejmě jednou z důležitých osob v rámci nadace. Je jejím zakladatelem a členem správní rady, které však šéfuje zpěvaččin bývalý manažer Luboš Kříž. V orgánu zasedá ještě Andrea Daňková z Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze.

Témata:  Hana Zagorová Štefan Margita

Související

Aktuálně se děje

18. února 2025 13:20

Počasí dál láme jeden rekord za druhým. Kde se oteplování zastaví?

Rok 2023 byl nejteplejším rokem v historii měření, dokud ho rok 2024 nepřekonal a vůbec poprvé posunul globální oteplení nad kritickou hranici 1,5 °C oproti předindustriálnímu období. Tento rekord však nebude poslední – pokud se nezmění současné politiky na snižování emisí, můžeme do konce století očekávat oteplení o 3,1 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy