reklama

Výherce na svém tiketu uhodl všech šest čísel dnešního prvního tahu, tedy 6, 13, 14, 15, 30 a 48, a k tomu i koncové číslo doplňkové hry Šance. "Výherce má na vyzvednutí výhry podle herního plánu 12 měsíců, ale předpokládáme, že do Sazky dorazí ještě do konce roku a nadělí si pohádkové jmění pod stromeček," podotkla Diamantová. Informace týkající se sázenky, třeba místo, kde byla podaná, budou podle mluvčí známé během pondělního dopoledne.

Diamantová uvedla, že dnešní výhra je také pátá nejvyšší v historii země. Rekordní výhra v Česku padla v květnu 2015. Sázející si tehdy v evropské loterii Eurojackpot vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun. Předloni v červnu sázející z České republiky v loterii Eurojackpot vyhrál 1,412 miliardy korun.

Druhá nejvyšší výhra ve Sportce je téměř 251 milionů korun z předloňského roku, získali ji manželé ze Středočeského kraje. Teď už čtvrtá nejvyšší výhra, skoro 201,3 milionu, padla před pěti lety. V roce 2014 si výherce odnesl 195,1 milionu korun, což je teď pátá nejvyšší výhra. Patnáctiprocentní daň z výher od jednoho milionu korun se státu platí od začátku loňského roku.

V Česku lidé loni podle údajů Generálního finančního ředitelství prosázeli 393,1 miliardy korun, meziročně o procento více. Objem vyplacených výher vzrostl o 2,1 procenta na 218,2 miliardy korun.

Na loterie, kam vedle Sportky spadají třeba stírací losy, loni připadalo 4,4 procenta všech sázek. Na kurzové sázky to bylo 21,4 procenta a na živou hru, kam patří například ruleta, kostky nebo poker, 3,7 procenta. Největší podíl, více než 70 procent, lidé utratili při takzvané technické hře, která zahrnuje především automaty.