Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Problémy na kanálu La Manche: Britové čekají dlouhé hodiny na trajekt

Vlajka Velké Británie
Vlajka Velké Británie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Londýn - I více než 14 hodin museli čekat v nočních frontách v Doveru britští řidiči, kteří chtěli vyrazit na dovolenou na kontinent.

Kromě velkého náporu rekreantů jsou podle britské policie důvodem také omezené odbavovací kapacity na francouzských hraničních přechodech, kde chybí personál a kde po teroristických útocích teď platí i zvýšená bezpečnostní opatření.

Dlouhé čekání začalo už v noci z pátku na sobotu a může trvat až do pondělí, upozornila policie. Úřady v Doveru dnes ráno odhadly čekání v silničních zácpách na 4,5 hodiny, s následným dvouhodinovým čekáním v samém přístavu.

Britská vláda přislíbila posily, aby francouzským pohraničníkům při kontrolách v Doveru pomohly. "Chápeme, že došlo k mimořádnému narušení v Doveru, ale bezpečnost je prvořadá," uvedla mluvčí.

Alison Dallaraová, která se rovněž chtěla dostat na kontinent, stanici BBC řekla, že se v Doveru otočila a místo trajektu dala přednost cestě Eurotunelem z Folkestone. "Po dvacetiminutovém čekání jsme teď v polovině cesty," poznamenala s tím, že jízdenku na trajekt lze vrátit.

Z Folkestone jezdí Eurotunelem každou hodinu čtyři spoje. Před terminálem se nyní nečeká, ale odbavení kvůli posílené bezpečnosti trvá až hodinu.

Témata:  Velká Británie Francie turisté

Související

Aktuálně se děje

8. dubna 2025 20:25

8. dubna 2025 12:51

Fialu napadli hackeři. Nepříjemný incident vyšetřuje policie

Hackeři v úterý úspěšně napadli profil českého premiéra Petra Fialy (ODS) na sociální síti X, kde se nakrátko objevily nepravdivé příspěvky. Případem se zabývá policie, Fiala se strážci zákona spolupracuje na vyšetření incidentu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy