Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Kiska pozval papeže na Slovensko

Andrej Kiska, slovenský prezident
Andrej Kiska, slovenský prezident
Foto: prezident.sk **www.prezident.sk**

Krakov - Světových dnů mládeže v Polsku se zúčastnil také slovenský prezident Andrej Kiska, na královském hradě Wawel pozval papeže Františka na návštěvu Slovenska.

Kiska do Krakova dorazil ve čtvrtek, nejprve navštívil měst Skawina, kde jsou ubytováni slovenští účastníci celosvětového křesťanského setkání mladých lidí.

"Je důležité, aby se taková setkání konala, a aby mladí lidé byli schopni v této těžké době nacházet hodnoty," řekl poté Kiska novinářům.

Pak zamířil Kiska na hrad Wawel, kde se zúčastnil slavnostního uvítání papeže Františka, kterého pak pozval na Slovensko, podobně jako to učinil už před rokem během návštěvy Vatikánu, kdy mu papež udělil osobní audienci.

Na pětimilionovém Slovensku se většina obyvatel sice hlásí ke katolické církvi, v letošních parlamentních volbách ale konzervativní Křesťanskodemokratické hnutí poprvé od pádu komunismu v někdejším Československu v roce 1989 nezískalo dostatek hlasů pro vstup do sněmovny.

Témata:  Andrej Kiska Papež František Slovensko

Související

Aktuálně se děje

25. listopadu 2025 10:35

25. listopadu 2025 9:53

Příště si to možná rozmyslí. Dara Rolins to schytala za show na Slavících

Jednou z hvězd nedělního předávání cen Český slavík byla Dara Rolins, která měla tu čest v přímém přenosu vystoupit. Na pódiu nebyla sama, ale u lidí chtěla jistě vyvolat jiné emoce, než naznačují komentáře na sociálních sítích. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy