reklama

Pro konec současné vlády vyslovilo 118 poslanců. Zákonodárci Sídovi, který byl ve funkci necelé dva roky, vyčítali nedostatek pokroku v zavádění ekonomických reforem, které měly zemi přinést růst i pracovní místa. K vytvoření nové vlády vyzval i prezident Kaíd Sibsí.

Přes řadu problémů je Tunisko považováno za jedinou zemi, v níž takzvané arabské jaro vedlo k nastolení demokratického režimu. V roce 2011 revoluce svrhla dlouholetého prezidenta Zína Abidína bin Alího.

I nadále ale bojuje zejména s politickou nestabilitou, která souvisí s útoky extremistů, vysokou inflací, vysokou nezaměstnaností a neustálými stávkami.

Výjimečný stav vyhlášený dne 24.11.2015 byl prodloužen až do 21.9. 2016. MZV ČR důrazně nedoporučuje cestovat do oblastí kolem hranic s Alžírskem a Libyí, do horských oblastí guvernátů Kasserine a Kef, ve kterých pravidelně probíhají vojenské antiteroristické akce. Dále MZV ČR nedoporučuje cestovat do oblasti měst Siliana, Kairouan a Kasserine, do pouštní zóny jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan a do horské oblasti na severozápadě Tuniska.

Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny bezpečnostních sil a to po celém území Tuniska. MZV ČR při cestování doporučuje mít vždy při sobě osobní doklady a pas, vyhýbat se větším shromáždění osob a nepohybovat se venku v nočních hodinách.

reklama