Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uznat anexi Krmu? Ukrajinský ministr se naštval na Trumpa

Donald Tump
Donald Tump
Foto: Facebook

Kyjev - Za nestydatost označil dnes ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov nedělní prohlášení amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.

Trump řekl, že USA by měly uznat ruskou anexi Krymu, pokud by to vedlo k lepším vztahům s Moskvou. Republikánský politik je podle Avakova nebezpečný jak pro Ukrajinu, tak pro Spojené státy.

"Lidé na Krymu, podle toho, co jsem slyšel, by raději byli v Rusku než tam, kde byli dříve. A k tomu také musíme přihlížet," uvedl Trump v rozhovoru pro televizi ABC. USA by měly uznat ruskou anexi Krymu, pokud by to vedlo k lepším vztahům s Moskvou a silnější spolupráci v boji proti teroristům z organizace Islámský stát, dodal.

"Nestydaté prohlášení prezidentského kandidáta Trumpa jen potvrzuje diagnózu nebezpečného exota. Extremista, který přitakává Putinově diktatuře, nemůže být zárukou demokratických svobod v USA a ve světě," napsal Avakov ve facebooku.

Témata:  Donald Trump Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

6. února 2026 21:00

6. února 2026 10:42

Richard Krajčo na zvláštním místě v zahraničí. S manželkou absolvovali rituál

Máte pocit, že jste dlouho neslyšeli o Richardu Krajčovi? Tak se podržte, protože hitmaker se připomněl opravdu neobvyklým způsobem. V Guatemale se totiž s manželkou Karin zúčastnil něčeho opravdu speciálního. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy