Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výbuch v Bělehradě. Sebevrah se vyhodil do vzduchu v cukrárně

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: miamiherald.com

Bělehrad - Zatím neznámý muž se dnes vyhodil do povětří ve známé bělehradské cukrárně. Ta patří exministrovi kultury Bratislavu Petkovičovi, který býval také poradcem prezidenta Tomislava Nikoliče.

Podle srbské policie nešlo o teroristický čin. Nikdo další nebyl zabit ani zraněn.

"Neznámý muž se zabil dnes ve 12:38 SEČ v ulici Ilije Garasanina poté, co aktivoval výbušné zařízení," uvedlo policejní komuniké.

Muž (asi 50) vstoupil do cukrárny, vybídl dva zaměstnance a jednoho přítomného zákazníka, aby odešli, přičemž uvedl, že se chce zabít. Pak si lehl na granát, který odjistil.

Policie rychle uzavřela místo činu a jeho okolí. V sousedství se nachází řada obchodů, několik prodejen s rychlým občerstvením, tržnice, dvě školy a sportovní středisko.

Témata:  Srbsko výbuch policie Srbsko

Související

Aktuálně se děje

25. srpna 2025 13:42

Drama na Vltavě: Muž napadl cestující na lodi a ujel s ní na Berounku

Neobvyklý případ řešili policisté v neděli večer v Praze a jejím okolí. Muž u Vraného nad Vltavou napadl několik osob na lodi, které se zmocnil a odjel s ní na Berounku v Radotíně, kde uvízl. Tam byl nakonec zadržen, informoval web novinky.cz. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy