Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trumpová prý porušila imigrační pravidla, obvinění odmítá

Melania Trumpová (foto: Toglenn)
Melania Trumpová (foto: Toglenn)
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Washington - Manželka republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Melania Trumpová čelí podezření, že v 90. letech pracovala v USA jako modelka, aniž měla potřebná povolení.

Trumpová porušení amerických imigračních zákonů odmítá, informovala americká média. Donald Trump ve své prezidentské kampani ostře vystupuje proti ilegálním imigrantům.

Trumpová se narodila jako Melanija Knavsová v roce 1970 v jihovýchodním Slovinsku, které tehdy bylo součástí Jugoslávie. Do Spojených států se přestěhovala v roce 1996 již jako úspěšná modelka. V roce 2005 se stala třetí Trumpovou manželkou po Češce Ivaně Zelníčkové a Američance Marle Maplesové. O rok později získala americké občanství.

Trumpová ale v USA pracovala již před rokem 1996, kdy do země definitivně přesídlila. Například v roce 1995 vznikly její nahé fotografie, které před několika dny otiskl bulvární deník New York Post. Server Politico právě v této souvislosti uvedl, že není jasné, zda v té době už měla Trumpová platné povolení pro práci v USA.

Témata:  USA Melania Trumpová

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.