Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na letišti v Bruselu se objevila třetí nálož, naštěstí nevybuchla

Letiště v Bruselu
Letiště v Bruselu
Foto: Ad Meskens

Brusel - Pyrotechnici na bruselském letišti kontrolovaným výbuchem zlikvidovali opasek s náloží. Belgická stanice VTM již dříve informovala, že byla nalezena třetí bomba.

Letištěm dnes krátce po 08:00 otřásly dvě exploze, za kterými podle prokuratury a premiéra Charlese Michela stál sebevražedný atentátník. Podle ministerstva zdravotnictví zahynulo na letišti 11 lidí a dalších 81 utrpělo zranění, neoficiální informace udávají, že v odletové hale zahynulo až 14 lidí.

"Belgie byla zasažena, slepým, násilným a zbabělým útokem," prohlásil před polednem premiér Charles Michel.

Krizový štáb nyní město, nad kterým krouží vrtulníky, prakticky uzavřel. Nejezdí hromadná doprava, uzavřeny byly tunely, evakuována nádraží, zavřena jsou muzea i například mnohá nákupní střediska. Mnoho ulic je neprůjezdných a viditelně se v nich zvýšila přítomnost ozbrojených vojáků a dalších příslušníků bezpečnostních sil. Přesto lidé z města úplně nezmizeli, krásné náměstí v centru si dál prohlížejí turisté.

Zcela uzavřena je oblast okolo Maalbeeku. Zaměstnanci Evropské komise, kteří to ráno stihli do práce, byli například varováni, že jsou v budovách, před nimiž vlají vlajky na půl žerdi, prakticky zamčeni a nedostanou se ven. Podobné doporučení nevycházet bylo adresováno i například i studentům vysokých škol.

Témata:  Belgie teroristické útoky v Belgii

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 14:31

Daniela Brzobohatá varuje. Podvodníci dvakrát zkoušeli její obezřetnost

Internetem se šíří nejrůznější podvody, jejichž pachatelé se snaží zneužít důvěřivosti lidí. Dnes jsou časté zejména pokusy přes aplikaci WhatsApp, na které opakovaně upozorňuje policie. Moderátorce Daniele Brzobohaté se ale přihodilo něco jiného. Ozvali se jí pochybní lidé, kteří se vydávali za bankéře. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy