Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump v ohrožení: Republikáni mají nového kandidáta

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Američtí republikáni, kteří jsou nespokojení s prezidentskou kandidaturou Donalda Trumpa, chtějí vyslat do boje vlastního uchazeče o Bílý dům. Alternativou se má stát čtyřicetiletý Evan McMullin.

Mullin je bývalý přední poradce republikánských poslanců a zaměstnanec Ústřední zpravodajské služby (CIA). Oznámila to dnes televize MSNBC.

Veřejně málo známý McMullin se na sociálních sítích zařadil mezi časté Trumpovy kritiky. Stejně jako Trump ale ani on nikdy nezastával žádnou veřejnou funkci.

Donedávna působil jako politický ředitel republikánského poslaneckého klubu ve Sněmovně reprezentantů, v Kongresu pracoval do roku 2013. Před tím strávil jedenáct let v CIA ve funkci operačního ředitele.

"V roce, kdy Američané ztratili důvěru v kandidáty obou velkých stran, je čas, aby do hry vstoupila generace nových vůdců," uvedl McMullin v prohlášení.

Témata:  Donald Trump USA volby v USA

Související

Aktuálně se děje

9. června 2025 10:52

Andrea Pomeje nebude lhát. Přiznala, jak ji poznamenalo napadení psem

Andree Pomeje se před několika týdny přihodila nemilá věc, když ji napadl vlastní pes. Leckdo by čekal, že to poznamenalo její vztah se zvířaty. Dýdžejka přiznala, že to tak doopravdy je. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Ruská agrese sílí. Noční útok byl podle Ukrajinců největší za celou válku

Ruská armáda v noci na dnešek provedla rozsáhlý vzdušný útok na Ukrajinu, který podle ukrajinského letectva představuje dosud největší noční bombardování od začátku války v únoru 2022. Terčem útoků se staly především centrální a západní části Ukrajiny, tedy regiony, které byly dosud relativně ušetřeny pravidelných útoků. Tato eskalace vyvolala vážné obavy i v sousedních zemích — Polsko a další spojenci NATO v reakci na situaci okamžitě aktivovali své vzdušné síly.