Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nechceme tu mešity, křičí Španělé v Madridu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Madrid - Dnes Brusel, zítra Madrid? Ptá se krajně pravicová španělská skupina s názvem Hogar Social Madrid zatímco u mešity zapalovala světlice.

Na v návaznosti na včerejší teroristické útoky v Belgii se členové krajně pravicové skupiny Hogar Social Madrid vydali protestovat proti radikálnímu islámu. Cílem byla madridská mešita přezdívaná podle nedaleké dálnice M-30. Na twitteru zveřejnili fotografie z akce a hlásají: Mešity pryč z Evropy.

Acción realizada contra el islamismo radical en la mezquita de la M30 #TerroristasWelcome pic.twitter.com/ezuV85StNS

— Hogar Social Madrid (@HogarSocial_Mad) March 22, 2016

Podle deníku Local byla místní kavárna vedle mešity dříve využívána Islámským státem k nabírání nových členů. Tato síť však prý byla v roce 2014 rozpuštěna.

Řada muslimů již útoky v Bruselu odsoudila. A imám Hussam Khoja zároveň nesouhlasí s akcí skupiny Hogar Social Madrid. "Žádáme veřejnost, aby odsoudily podobné události a každý jiný extremistický akt či předsudky vůči náboženství," uvedl pro The Local. Ostrých slov a radikálních názorů proti však přibývá.

Témata:  Islám Evropa

Související

Aktuálně se děje

7. prosince 2025 18:16

Léčebný psilocybin bude legální. Lékaři budou moci předepisovat látky z lysohlávek

Pacienti trpící depresí by mohli již od ledna příštího roku získat přístup k experimentální terapii, která využívá psilocybin. Tato látka, obsažená v psychoaktivních houbách lysohlávkách, bude sloužit jako alternativa v případech, kdy standardní léčba selhává. Využití psilocybinu by se mělo týkat například jedinců, kteří nereagují na klasické antidepresivní léky, a také pacientů s onkologickým onemocněním.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy