Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Belgii se opět střílelo, policie zpacifikovala ozbrojeného muže

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Brusel - Belgická policie dnes večer postřelila muže, který ohrožoval lidi na ulici v Gentu střelnou zbraní.

Policie oznámila, že kolem 18:00 SELČ dostala informaci o ozbrojenci na ulici. Policisté po příjezdu na místo oblast uzavřeli a vyzvali muže, aby složil zbraň. Když to odmítal udělat, policisté ho zneškodnili. Muž byl při zásahu těžce zraněn.

List De Standaard uvedl, že muž mířil pistolí na hlavu jedné ženě a vyhrožoval jí, než ho policisté postřelili.

Podle zpravodajského portálu VTM Nieuws muž odmítal na výzvy policie odložit svou zbraň a naopak sám na policisty vystřelil. Následně byl zraněn při policejní střelbě.

V Belgii platí druhý nejvyšší stupeň pohotovosti kvůli terorismu.

Témata:  Belgie střelba v Belgii

Související

Aktuálně se děje

12. ledna 2026 14:01

Michaela Jílková přiznala, že byla připravena naložit Zemanovi

Michaela Jílková je už řadu let moderátorkou pořadu, který se těší slušné sledovanosti, ale někdy i kritice lidí. Máte slovo každopádně zůstává na obrazovkách České televize, přičemž jeden host už se nejspíš v diskuzi nikdy neobjeví. Jílková je za to svým způsobem ráda. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

letiště Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt kvůli extrémnímu počasí ruší lety s Prahou

Pondělní ráno přineslo na jedno z největších evropských letišť značný chaos. Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem bylo nuceno zrušit téměř stovku plánovaných spojů kvůli extrémnímu zimnímu počasí, které zasáhlo západní část Německa. Podle mluvčí společnosti Fraport, která letiště provozuje, se omezení dotklo minimálně 98 letů včetně těch do Prahy, což představuje zhruba desetinu všech ranních odletů.