Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Potyčky v Izraeli: Armáda prohledávala tábor, 25 zraněných

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Jeruzalém - Na jihu okupovaného Západního břehu Jordánu dnes propukly potyčky mezi Palestinci a izraelskými vojáky, zranění utrpělo 25 lidí.

S odvoláním na zdravotníky z Červeného půlměsíce to uvedla agentura AFP. Někteří ze zraněných byli postřeleni ostrými náboji, jiné zasáhly gumové projektily.

Střety vypukly, když do uprchlického tábora Al-Favár u Hebronu vjela kolona izraelských vojenských automobilů. Místo, kde žije zhruba 10.000 lidí, začali vojáci prohledávat a zničili zeď jednoho z domů. Podle izraelské armádní mluvčí vojáci pátrali po zbraních, když "na ně desítky Palestinců začaly házet podomácku vyrobená výbušná zařízení a kameny".

Izraelsko-palestinské násilí si od loňského podzimu vyžádalo životy více než 250 lidí, z nichž většina byli Palestinci.

Témata:  Izrael Palestina

Související

Aktuálně se děje

4. února 2026 5:00

Počasí bude v nadcházejících dnech mokré. Déšť se bude střídat se sněžením

Českou republiku čeká v nadcházejících dnech převážně nevlídné a zatažené počasí, které s sebou přinese nebezpečné meteorologické jevy. Meteorologové varují zejména před tvorbou ledovky a mrznoucími mlhami. Středa bude ve znamení zatažené oblohy a postupného příchodu srážek od jihovýchodu, které mohou být místy mrznoucí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy