Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu pravděpodobně poroste nezaměstnanost, kvůli migrantům

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín – V důsledku přílivu migrantů v Německu podle odhadů vlády v příštích letech poroste nezaměstnanost a země se s tím musí smířit. Pro agenturu DPA to řekl mluvčí tamního ministerstva financí.

Bild píše, že počet nezaměstnaných v Německu v příštím roce vykáže první nárůst za čtyři roky, na vině bude „silná migrace". S odvoláním na údaje ministerstva financí deník uvedl, že počet nezaměstnaných napřesrok stoupne o zhruba 110.000 na 2,86 milionu. Do roku 2020 by se pak měl vyšplhat až na 3,1 milionu.

Na jaře německá ekonomika podle údajů spolkového úřadu práce zaměstnávala kolem 136.000 uprchlíků. Pouze malou část z nich tvoří lidé, kteří dorazili do Německa loni. Již v koncem roku 2014, tedy před vznikem velké migrační vlny, mělo v Německu práci kolem 100.000 uprchlíků, píše DPA.

V červenci bylo podle spolkového úřadu práce registrováno zhruba 141.000 nezaměstnaných z řad uprchlíků, což představuje meziměsíční nárůst asi 10.000.

„Počet nezaměstnaných uprchlíků nyní měsíčně roste v desetitisícových krocích," uvedl člen vedení úřadu Detlef Scheele. Německá vláda v červenci schválila program vytvoření 100.000 pracovních příležitostí pro uprchlíky.

Témata:  Německo uprchlíci nezaměstnaní

Související

Aktuálně se děje

2. dubna 2025 23:29

2. dubna 2025 16:54

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy