Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump viní muslimy za teroristické útoky. Chrání jeden druhého, říká

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Miliardář a kandidát na prezidenta USA Donald Trump prohlásil, že muslimové nesou zodpovědnost za takové útoky, protože nedělají dost pro informovanost o podezřelých aktivitách extremistů. Také se domnívá, že se Britové v referendu vysloví pro brexit.

Favorit na republikánskou kandidaturu na prezidenta je protimuslimskými a protimigrantskými výroky proslulý.

"Chrání jeden druhého...musí se otevřít společnosti a informovat o těch špatných," prohlásil Trump k muslimům a  dodal, že muslimové v Británii a USA úmyslně ignorují podezřelé teroristy a uprchlíky, kteří plánují útoky.

Trump se vyjádřil kriticky i k tomu, že podezřelý z listopadových pařížských útoků Salah Abdeslam nalezl bezpečný úkryt v Bruselu, kde vyrostl. "Byl tam a každý z té čtvrti věděl, že tam je - nikdo ho nenahlásil," uvedl Trump v rozhovoru pro ITV.

Také se domnívá, že Britové se v červnovém referendu vysloví pro vystoupení z EU. Jako důvod vidí obavy z velkého počtu uprchlíků v Evropě. "S šílenstvím, které pokračuje kolem migrace... myslím, že Británie skončí mimo EU," prorokoval Trump.

Témata:  Donald Trump muslimové

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:19

Bude svatba. Kamila Nývltová odhalila, co předcházelo dramatu na Blízkém východě

Ve Vatikánu se letos dějí věci. Církev si tam před časem zvolila nového papeže, ale Kamile Nývltové se do paměti zaryje něco jiného. Známá zpěvačka tam byla partnerem požádána o ruku. Dnes fanouškům oznámila, že se bude vdávat. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy