Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obrat v Turecku: Úřady povolili policistkám nosit muslimský šátek

Turecké ozbrojené složky
Turecké ozbrojené složky
Foto: egm.gov.tr

Ankara - V Turecku poprvé povolili policistkám, že mohou jako součást uniformy nosit na hlavě muslimský šátek.

V oficiálním věstníku se mimo jiné uvádí, že policistky nově budou moci mít pod baretem nebo čepicí šátek v případě, že "bude stejné barvy jako uniforma a bez vzoru," uvedla agentura AFP.

Vládní proislámská Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana dlouho usilovala o to, aby byl zrušen zákaz nošení šátků ve státních institucích. Nakonec se jí to podařilo.

Na univerzitách mohou ženy opět nosit šátky od roku 2010, ve státních institucích od roku 2013 a na středních školách od roku 2014.

Témata:  Turecko policie Turecko muslimové

Související

Aktuálně se děje

23. listopadu 2025 19:11

Karel Šíp a pořad, na který se zapomnělo. Moderátor kápl božskou

Karel Šíp je už dvacet let na televizních obrazovkách se svou Všechnopárty, která ale zdaleka není jeho prvním pořadem. Známý moderátor v nové knize zavzpomínal na relaci, jejíž trvání nebylo dlouhé. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Donald Trump

Trump připustil pokrok v otázce míru na Ukrajině. Nadšení ale mírní

Americký prezident Donald Trump se v pondělí vyjádřil k progresu v diplomatických jednáních ohledně míru na Ukrajině. Trump naznačil, že se v pozadí může odehrávat "něco dobrého". Podrobnosti ale neprozradil. O pokroku nicméně mluvil už po nedělních rozhovorech ve Švýcarsku americký ministr zahraničí Marco Rubio.