Jeruzalém - Izraelská armáda zbořila dům nedaleko Hebronu na okupovaném Západním břehu Jordánu. Žil v něm Palestinec zapojený do útoku, při kterém zahynul rabín Michael Mark.
Dům muže, který působil v bezpečnostních složkách palestinské samosprávy, srovnaly v noci na dnešek se zemí izraelské buldozery.
Palestinec začátkem července řídil vůz, z kterého další muž nedaleko Hebronu střílel na automobil rabína. Ten při následné dopravní nehodě rabín, jeho manželka utrpěla těžká a dvě děti lehká zranění.
Dům muže, který z vozu na rabínovo auto střílel a jehož izraelští vojáci později zastřelili, armáda zdemolovala už v červenci.
Izrael považuje bourání domů rodin útočníků za účinný odstrašující prostředek. Kritici naopak namítají, že jde o nepřípustný kolektivní trest.
Hebron je jedním z častých míst útoků Palestinců na Izraelce. Od loňského října už při útocích a následných zásazích izraelských bezpečnostních složek zahynulo 222 Palestinců a izraelských Arabů, 34 Izraelců, dva Američané, Eritrejec a Súdánec.
Související
4. dubna 2025 12:58
21. března 2025 12:36
15. února 2025 14:39
10. února 2025 18:43
2. února 2025 15:31
19. ledna 2025 11:36