V jihojemenském Adenu podlehli zraněním utrpěným při bombovém útoku na kontrolní stanoviště další čtyři vojáci věrní ústřední jemenské vládě prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Úřady připisují zodpovědnost za atentát islamistům z jemenské odnože teroristické organizace Al-Káida (AQAP). K útoku se ale zatím nikdo nepřihlásil.

Jedenáct vojáků zahynulo a 28 dalších utrpělo zranění při útoku šíitských povstalců, kteří se snažili znovu dobýt strategické přístavní město u Rudého moře v provincii Hadždža. Jejich útok se nakonec podařilo odrazit s pomocí patnácti náletů strojů arabské koalice vedené Saúdskou Arábií.

Od letošního dubna do července se v Kuvajtu konaly mírové rozhovory, které však ukončení sporu nepřinesly. Podle aktuální bilance si válka, která vypukla v roce 2014, vyžádala již 10 tisíc obětí.

MZV ČR varuje české občany před cestami do Jemenské republiky a vyzývá k urychlenému opuštění země. Mezinárodní vojenská intervence vyhrotila bezpečnostní situaci v zemi. Situaci lze hodnotit jako rizikovou na celém území Jemenu.

reklama