Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dvojici nákladních lodí u pobřeží Jemenu v sobotu v noci zasáhly střely

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dvojici nákladních lodí u pobřeží Jemenu v sobotu v noci zasáhly střely. Oběti bezprostředně nehlásily, píše agentura DPA.

Britská bezpečnostní společnost Ambrey uvedla, že loď plující pod vlajkou karibského ostrovního státu Antigua a Barbuda začala hořet poté, co ji zasáhla střela. "Loď směřovala na jihozápad přes Adenský záliv," uvedla Ambrey.

Společnost dodala, že požár se podařilo dostat pod kontrolu. Zpozorována byla i další střela, která však cíl nezasáhla. Na loď podle Ambrey spustila palbu i menší plavidla a ta musela následně změnit kurz a zamířit do přístavu. Zranění však nehlásili.

Britská organizace pro námořní obchod (UKMTO) rovněž potvrdila zásah lodi a následný požár u pobřeží Jemenu přibližně ve 20:00 místního času (19:00 SELČ). Celá posádka je podle UKMTO v bezpečí a plavidlo pokračuje k nejbližšímu přístavu.

UKTMO také oznámila, že střely v noci zasáhly i další loď, na které vypukl požár. Oběti nebyly hlášeny ani v tomto případě. Britská organizace pro lodě v této oblasti vydala varování, aby zachovaly opatrnost.

Jemenští povstalci od loňského listopadu opakovaně uskutečňují útoky na lodě v Rudém moři a Adenském zálivu. Činí tak na znamení solidarity s Palestinci v pásmu Gazy, kde zuří válka mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Trasou přes Rudé moře běžně proudí přibližně 12 procent objemu světového obchodu, dodává AFP.

Británie a Spojené státy v lednu začaly uskutečňovat vůči husím odvetné útoky.

Témata:  Jemen lodní doprava

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.