reklama

"Když se ptáte, zda fungují, zda Húsíe zastavily, tak ne. Zda budou pokračovat? Ano," řekl Biden o úderech podle AP novinářům, když odjížděl z Bílého domu. Ten již ve středu oznámil, že USA opět zařadí jemenské povstalce na seznam globálních teroristických skupin. Pokusí se je tímto způsobem odstřihnout od zdrojů financování.

Mluvčí Bílého domu pro národní bezpečnost John Kirby prohlásil, že útoky budou pokračovat tak dlouho, dokud budou potřeba. Americká armáda v noci na čtvrtek zaútočila na povstalecké pozice už počtvrté.

Húsiové se v předchozích dnech přihlásili k útoku na americkou nákladní loď plující pod vlajkou Marshallových ostrovů v Adenském zálivu. Plavidlo se jim však nepodařilo potopit. Vypálili také raketu na americký torpédoborec.

Povstalci útočí na americké lodě poté, co USA a Velká Británie v noci na pátek podnikly rozsáhlé údery proti jejich pozicím v Jemenu. Reagovaly tak na útoky v Rudém moři, jejichž prostřednictvím povstalci protestují proti válce mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.