Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neuctivé přivítání v Číně? Trump by takové chování nestrpěl, tvrdí

Donald Tump
Donald Tump
Foto: Facebook

New York - Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump by nepřešel mlčením způsob, jakým čínské vedení v sobotu uvítalo na letišti v Chang-čou prezidenta Baracka Obamu.

Na volebním shromáždění v Clevelandu dnes Trump prohlásil, že by se s čínskými představiteli za "projev neúcty" odmítl sejít.

Do Chang-čou, kde se konal summit dvacítky největších světových ekonomik, přiletěl Obama v sobotu ráno. Vedení letiště nenechalo pro hlavu USA přistavit obvyklé schůdky, aby prezident mohl sejít na červený koberec.

Obama byl nucen vyjít z letadla po schůdcích nepříliš často používaným východem na břiše Air Force One. Prezident si ale nemyslí, že by problémy na letišti odrážely potíže v americko-čínských vztazích.

Témata:  Donald Trump USA Čína

Související

Aktuálně se děje

2. května 2026 19:21

V Českém Švýcarsku vypukl lesní požár. Do akce musí i vrtulník

Varování meteorologů před nebezpečím požárů se brzy naplnilo. Hasiči z Ústeckého kraje zasahují v sobotu odpoledne u požáru lesa v národním parku České Švýcarsko, kde v roce 2022 došlo k nejrozsáhlejšímu lesnímu požáru v historii České republiky. Platí zvláštní stupeň poplachu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy