Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský mladík hrál Pokémon Go, hrozí mu za to vězení

Pokémoni dokáží zpříjemnit i nudný nákup v supermarketu
Pokémoni dokáží zpříjemnit i nudný nákup v supermarketu
Foto: EuroZprávy.cz

Moskva - Nezvyklý případ musí řešit ruská justice. Dostal se k ní případ mladého Rusa, který hrál populární mobilní hru Pokémon Go.

Na 21letého videoblogera Ruslana Sokolovského uvalily úřady v Rusku vyšetřovací vazbu poté, co zveřejnil videozáznam z pravoslavného chrámu v Jekatěrinburgu, kde hrál Pokémon Go.

Mladému muži hrozí podle ruských médií v případě potvrzení viny z vyvolávání štvavých nálad a urážky náboženského cítění i několik let za mřížemi. Informaci přinesl rakouský veřejnoprávní rozhlas ORF.

Mluvčí moskevského patriarchátu ruské pravoslavné církve Vladimir Legojda v této uvedl, že jde o "záměrnou provokaci" ve stylu satirik z francouzského magazínu Charlie Hebdo. Samotný Sokolovskij se ale označuje za ateistu.

Pokud by projevil ochotu odstranit předmětný záznam z webu, místní pravoslavná církev je připravena se s videoblogerem stkat a zasadit se o jeho propuštění na svobodu.

Témata:  Rusko Pokemon

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 18:54

Platy státních zaměstnanců: Bezpečnostní složky a učitelé je mají jisté, zbytek čeká na novou vládu

Středeční jednání vlády s odboráři nepřineslo shodu v otázce růstu platů ve veřejné sféře pro nadcházející rok. Proto prozatím zůstávají v platnosti pouze dřívější ujednání týkající se platů učitelů a bezpečnostních složek. Očekává se, že končící kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) tato dříve dohodnutá navýšení potvrdí už příští týden. Další rozhodování o platech ale spadne do kompetence nové vlády, která vzejde z proběhlých voleb.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy