Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský letoun ohrozil americké letadlo, tvrdí Pentagon

Suchoj Su-27
Suchoj Su-27
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Washington/Moskva - Ruský přepadový stíhací letoun Su-27 se dnes dopoledne nad Černým mořem nebezpečně přiblížil k americkému hlídkovému letadlu P-8.

Agentuře Reuters to oznámily zdroje z Pentagonu. Rusko incident potvrdilo a uvedlo, že ruský stroj jednal v souladu se zásadami mezinárodního práva.

Podle Pentagonu se ruské letadlo přiblížilo k americkému letounu na vzdálenost pouhých tří metrů, což je "nebezpečné a neprofesionální", uvedlo americké ministerstvo obrany. Moskva tvrdí, že americký letoun měl vypnutý odpovídač, který je nutný k identifikaci letadla. Incident trval asi 19 minut.

K zatím poslední podobné události došlo v dubnu, kdy dva ruské bojové letouny simulovaly útočné manévry v blízkosti amerického raketového křižníku operujícího v Baltském moři.

Témata:  U.S. AIR FORCE Ruská armáda SU-27

Související

Aktuálně se děje

25. července 2026 18:43

Trump znovu ostře varoval Teherán. Hútíové nepřestali s útoky, Saúdové reagovali

Napětí na Blízkém východě nepolevuje. Údery v posledních hodinách provedli Saúdové, Hútíové i američtí vojáci, kteří znehybnili tanker pokoušející se o prolomení námořní blokády Íránu. Informovala o tom BBC. Americký prezident Donald Trump zároveň znovu varoval Teherán. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy