reklama

Více než 40 procent Japonek, které žijí samy a je jim 18 až 34 let, jsou stále panny. A mezi osamocenými muži je počet paniců ještě vyšší - dokonce sedm z každých deseti z nich nikdy nemělo pohlavní styk.

Průzkum, který byl provedený v loňském roce a jehož výsledky byly nyní zveřejněny, dokazuje, že v Japonsku neustále stoupá počet osob, které si z vlastní volby či z jiných příčin zachovávají panictví.

V roce 2005 se k panenství či panictví hlásila zhruba třetina single osob ve věkové skupině 18 až 34 let.

Japonští nezadaní muži, kteří se snaží najít lásku svého života, se nyní mohou naučit dovednosti péče o dítě společně se základními pravidly, jak porozumět ženám, aby tak zvýšili své šance najít si partnerku. V Ósace se o to stará nový kurz určený výhradně mužům, kterým nabízí zvládnout vykoupat a obléknout dítě či pochopit ženský pohled na výchovu potomka, napsala agentura Reuters.

Kurz pořádá společnost nazvaná Ikumen University. "Chtěl jsem vytvořit jistý druh certifikátu potvrzujícího schopnosti daného muže při výchově dětí," říká instruktor kurzu Takeši Akijama. "Seznamky by pak mohly tyto muže propagovat jako jedince s 'přidanou hodnotou', protože jejich potenciální partnerky budou vědět, že jim v manželství dokážou být oporou," tvrdí.

reklama