Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nad Koreou přeletěly další americké jaderné bombardéry

Bombardér B-1B
Bombardér B-1B
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Soul - Nad území Jižní Koreje opět přeletěly americké bombardéry schopné nést jaderné hlavice. Jde už o druhou takovou akci letounů B-1B poté, co severokorejský režim provedl pátý test nukleární zbraně.

Předchozí přelet amerických bombardérů B-1B nad jihokorejským územím se uskutečnil 13. září. Severní Korea provedla svůj nový a zatím nejsilnější jaderný test 9. září.

Americké jednotky působící v Jižní Koreji uvedly, že jeden z bombardérů přistál na letecké základně Osan, která se nachází asi 120 kilometrů od společné hranice obou Korejí.

Spojené státy těmito přelety dávají najevo, že jsou připraveny pomoci svému spojenci proti severokorejské hrozbě. "Je to jen jeden z nástrojů, které můžeme vybrat z široké škály možností. Aliance je každým dnem silnější a my jsme stále připraveni bránit a zachovat bezpečnost na Korejském poloostrově a v celém regionu," řekl generálporučík Thomas Bergeson, jeden z velitelů amerického letectva v Jižní Koreji.

Témata:  Severní Korea Jižní Korea bombardér B-1B

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.