Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do ulic v Charlotte opět vyšli demonstranti. Žádají zveřejnění celého videa

Policie USA
Policie USA
Foto: Pixabay

Charlotte - Ani v neděli večer nebyl v americkém městě Charlotte klid, byť do ulic vyšlo méně protestujících než v minulých dnech. Stovky demonstrantů žádaly, aby policie odhalila celý videozáznam úterního incidentu, při němž byl zastřelen černoch Keith Lamont Scott (43).

Demonstrace se od Scottovy smrti konají v ulicích Charlotte každý den. Policisté tvrdí, že muž byl ozbrojen, když ho zastřelili. Dosud zveřejněné části videozáznamu nepřinášejí jasné důkazy, že Scott skrýval zbraň.

"Jde o jedno slovo: transparentnost," uvedl k případu šestadvacetiletý místní pastor Kerby McLean. Místní vůdce vyzval, aby se postarali o zveřejnění nahrávky. "Nepřestaneme protestovat do té doby, než udělají to, co chceme," dodal.

Scottova rodina uvedla, že policejní závěry ukazují, že Scott nejednal útočně a že střelba ze strany policie neměla smysl. Rodina ale dodala, že videozáběry na klíčové otázky neodpovídají, takže zatím nemá názor na to, zda by měl být střílející policista obviněn.

Témata:  zabití černochů americkými policisty policie USA demonstrace v USA

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 8:50

Herec Hynek Čermák se potají oženil

Herec Hynek Čermák překvapil veřejnost radostnou zprávou ze svého soukromí. Třiapadesátiletý umělec se tajně oženil se svou partnerkou Veronikou, se kterou jej dělí věkový rozdíl šestadvaceti let. Svatbu napřed naznačil na sociální síti Instagram krátkým videem z dronu a následně tuto informaci oficiálně potvrdil.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy