Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Krejčíř požádal nejvyšší soud v JAR o přezkoumání řízení o jeho vydání do ČR

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Johannesburg - Radovan Krejčíř požádal nejvyšší soud JAR o posouzení, zda má pokračovat řízení o jeho případném vydání do České republiky.

Server IOL dnes informoval, že Krejčíř o revizi požádal v úterý. V Jihoafrické republice Krejčíř čelí stíhání v asi šesti kriminálních kauzách, nicméně soud v Kempton Parku rozhodl, že vydávací řízení přesto může pokračovat. Další stání ve vydávacím řízení má být 9. listopadu.

IOL napsal, že i když soud rozhodne o vydání, až ministerstva spravedlnosti Jihoafrické republiky a České republiky nakonec rozhodnou, zda Krejčíř bude souzen v JAR dříve, než bude vydán do Česka.

V JAR byl Krejčíř zatím usvědčen v jednom procesu a za únos a mučení dostal 35letý trest vězení. Dnes má pokračovat soud týkající se vraždy Libanonce Sama Issy. Krejčíř a čtyři další osoby čelí obvinění ze spoluviny na Issově vraždě.

Krejčířova advokátka Karolína Babáková v České republice tento týden podle České televize oznámila, že stáhnutím žádosti o azyl se mění situace v ČR a Krejčíř nemá být souzen jako uprchlý. Česká justice Krejčířovi v roce 2013 za krácení daně, podvod a další trestné činy pravomocně uložila souhrnný trest 10,5 roku vězení. Rozsudek loni v srpnu potvrdil Nejvyšší soud. Justice kauzy řešila postupně a pokaždé souhrnný trest zvyšovala. Naposledy loni v listopadu Městský soud v Praze uložil Krejčířovi 15 let vězení za snahu o vytunelování Čepra.

Témata:  Radovan Krejčíř Jihoafrická republika

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 17:00

25. července 2025 11:43

Rvačka revizorů v MHD: Cestující s dítětem je napadli při kontrole jízdenek

Sociálními sítěmi se od středečního odpoledne šíří videozáznam dramatického incidentu mezi revizory Dopravního podniku Ostrava (DPO) a partnerským párem cestujícím s malými dětmi. Při kontrole jízdenek došlo ke slovní roztržce, která rychle přerostla v fyzický konflikt. Událost nyní šetří policie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

OSN (Organizace spojených národů)

Komentář

Ukrajina, Gaza a nově i Kambodža. Mezinárodní společenství selhává, kde může

Napětí na thajsko-kambodžské hranici přerostlo ve vojenský střet, a s ním padl další dílek v mozaice selhání mezinárodních institucí. ASEAN znovu prokázal, že není schopen reagovat ani na krize přímo ve svém jádru. OSN mezitím selhává globálně. Nedokáže přimět Rusko k odpovědnosti za agresi na Ukrajině, ani zastavit humanitární katastrofu v Gaze. Místo diplomatických řešení přichází jen rostoucí chaos. Události v jihovýchodní Asii nejsou výjimkou, nýbrž jen dalším důkazem, že současný mezinárodní řád bez radikální reformy ztratí smysl i důvěru.