Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Xenofobie a nálepkování společnosti: Britská ministryně vnitra čelí ostré kritice

Velká Británie
Velká Británie
Foto: Pixabay

Birmingham - Britská ministryně vnitra Amber Ruddová čelí kritice za údajnou xenofobii a nálepkování společností. Poprask způsobil její projev na výroční konferenci vládnoucích konzervativců, v němž hovořila o plánech přinutit britské firmy zveřejnit podíl zahraničních zaměstnanců.

Ruddová patří k blízkým spojencům premiérky Theresy Mayové a podporuje vládní cíl snížit čisté přistěhovalectví, tedy rozdíl mezi počtem nově příchozích a odchozích cizinců, ze současných 327.000 ročně pod hranici 100.000.

Ruddová dnes v rozhovoru s BBC kritiku odmítla a zdůraznila, že jí zmíněný návrh je jen jedním z mnoha, které vláda zvažuje k podpoře zaměstnanosti Britů.

Řekla také, že v jejím kritizovaném projevu nebylo nic rasistického a že otázka přistěhovalectví by pro politiky neměla být zakázanou zónou. "Musíme být schopni hovořit o dovednostech, které potřebujeme, kam si pro ně mimo Británii dojít, abychom pomohli podnikatelům a podpořili hospodářství," sdělila.

Ruddová také řekla, že britské firmy mají odpovědnost nejen za tvorbu zisku, ale také za zaměstnávání místních obyvatel. "Žádáme je, aby se k nám připojily a nemířily automaticky do zahraničí," řekla.

Témata:  Velká Británie xenofobie přistěhovalectví

Související

Aktuálně se děje

24. července 2025 18:25

Tragédie v Poděbradech: Požár domu nepřežil jeden člověk, další utrpěl zranění

Tragicky skončil čtvrteční požár domu ve středočeských Poděbradech. Jeden člověk zemřel, další osobu převezli záchranáři do jedné z pražských nemocnic. Škoda je v řádu jednotek milionů korun. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

OSN (Organizace spojených národů)

Komentář

Ukrajina, Gaza a nově i Kambodža. Mezinárodní společenství selhává, kde může

Napětí na thajsko-kambodžské hranici přerostlo ve vojenský střet, a s ním padl další dílek v mozaice selhání mezinárodních institucí. ASEAN znovu prokázal, že není schopen reagovat ani na krize přímo ve svém jádru. OSN mezitím selhává globálně. Nedokáže přimět Rusko k odpovědnosti za agresi na Ukrajině, ani zastavit humanitární katastrofu v Gaze. Místo diplomatických řešení přichází jen rostoucí chaos. Události v jihovýchodní Asii nejsou výjimkou, nýbrž jen dalším důkazem, že současný mezinárodní řád bez radikální reformy ztratí smysl i důvěru.