reklama

Dva žadatelé o azyl byl zatčeni a obžalováni ze sexuálního napadení poté, co údajně zneužili čtrnáctiletého chlapce na veřejném koupališti v Německu. K incidentu mělo dojít v krytém bazénu ve městě Delbrück v Severním Porýní-Vestfálsku v pátek odpoledne.

Oběť byla v bazénu se svým jedenáctiletým kamarádem, když je oslovila afghánská dvojice. Muži ve věku 20 a 25 let podle vyšetřovatelů chlapce sledovali do sprch, kde staršího zahnali do kouta. Tam ho nutili na „obou vykonávat sexuální akty". Mladší byl schopen jim utéct a ukrýt se.

Incident byl ihned nahlášen tamním záchranářům, migranti byli zatčeni ještě před tím, než bazén opustili. Hned v sobotu byli předvedeni před soudce ve městě Paderborn.

Není to prví takový případ, který se stal. Podobné zprávy přichází z Německa i sousedního Rakouska. Právě v Rakousku čeká na soud žadatel o azyl z Iráku, který měl v šatnách jednoho z bazénů brutálně znásilnit malého chlapce.

Německo už vynaložilo stovky tisíc eur na distribuci plakátů v mnoha jazycích, jejichž cílem je žadatele o azyl informovat o správném chování vůči ženám. Místní bazény, které se staly ohniskem podobných incidentů, se snaží nově příchozí poučovat o respektu k ženám a dívkám, i když na sobě právě mají plavky.

reklama