Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Terorista zaútočil v Bruselu. Nožem pobodal dva policisty

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Brusel - V Bruselu dnes byli po útoku nožem pobodáni dva policisté, jejich stav není vážný. Útočník byl později zadržen. Prokuratura oznámila, že jde nejspíš o teroristický čin.

Identitu útočníka ani rozsah zranění policistů úřady zatím neupřesnily. "Z dosavadních poznatků máme důvod se domnívat, že jde o teroristický čin," řekl bez upřesnění průběhu útoku a zmíněných poznatků z vyšetřování mluvčí prokuratury Eric Van Der Sypt. Ke zraněným policistům jen poznamenal, že jejich život není ohrožen.

Veřejnoprávní stanice RTBF uvedla, že útočník bodl jednoho policistu do krku a druhého do břicha. Násilník utekl, ale brzy ho dopadli jiní policisté. Bránil se zatčení a zlomil nos jednomu policistovi, který útočníka střelil do nohy. Stalo se to ve čtvrti Schaerbeek, kde žije mnoho muslimů, především tureckého původu.

V březnu džihádisté na bruselském letišti Zaventem a v metru zabili 32 lidí a více než 300 dalších zranili. V srpnu v belgickém Monsu policie zastřelila muže, který mačetou vážně zranil dva policisty za pokřiku 'Alláhu akbar'. V září napadl nožem jeden muž arabského původu další dva policisty v bruselské čtvrti Molenbeek.

Témata:  Belgie policie Belgie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.