Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zabila útočníka, který zranil v Jeruzalémě osm lidi

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Jeruzalém - Palestinský útočník dnes postřelil ve východní části Jeruzaléma osm lidí. Dva později podlehli vážným zraněním.

Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na mluvčího nemocnice, kam byly oběti převezeny. Policie podle médií muže pronásledovala a při přestřelce zabila.

Mluvčí policie Luba Samriová podle agentury AP uvedla, že 39letý útočník přijel k tramvajové zastávce plné lidí a zahájil palbu, přičemž vážně zranil jedenu z čekajících žen. Pak pokračoval v jízdě a postřelil jinou ženu sedící v autě. Následně ujížděl před policisty, kteří ho pronásledovali na motorkách, směrem do východní části města.

Aby se pronásledovatelů zbavil, muž zastavil, vystoupil z auta a začal střílet. Jednoho z policistů při tom vážně zranil. Během přestřelky byl potom sám zabit.

Policie později upřesnila, že mezi osmi zraněnými jsou i lidé, kteří seděli v autě, do něhož útočník narazil.

Témata:  Jeruzalém Izrael Palestina

Související

Aktuálně se děje

3. července 2026 18:25

Ivana Chýlková uvedla na pravou míru, jaké je soužití s Janem Krausem

Ivana Chýlková už dlouhá léta tvoří jeden z hvězdných párů českého šoubyznysu s Janem Krausem. Je to nějaký čas, co herečka popisovala jejich soužití tak, že si to někteří lidé přebrali po svém. Nyní tak Chýlková musela uvést věci na pravou míru. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy