Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poplach v tureckém letovisku Antalya. Na město dopadly tři rakety

Turecko
Turecko
Foto: Pixabay

Ankara - Neznámí útočníci dnes vystřelili tři rakety na místo nedaleko oblíbeného turistického letoviska Antalya v Turecku.

Informovala o tom agentura AP. Střely zasáhly příbytek užívaný místními rybáři, nikdo ale zranění neutrpěl. Podle tureckého listu Hürriyet mohl být cílem tanker kotvící nedaleko břehu.

Rakety podle listu někdo vystřelil z hornaté oblasti nedaleko místa dopadu, kterým prochází silnice spojující letovisko Kemer a Antalyi. Motiv útoku ani možný pachatel nejsou známé.

Jihovýchod Turecka sužují boje mezi armádou a separatisty ze Strany kurdských pracujících (PKK) i útoky organizace Islámský stát (IS), která ovládá rozsáhlé oblasti v sousední Sýrii.

Témata:  Turecko raketa

Související

Aktuálně se děje

28. června 2025 9:53

To se mi snad nikdy nestalo. Zasnoubená Kamila Nývltová je štěstím bez sebe

Kamila Nývltová zažívá nejkrásnější týdny svého života. Od konce května je totiž zasnoubená a může se připravovat na svatbu. Nezměrnou radost jí v té souvislosti udělali i fanoušci, kteří samozřejmě přispěchali se záplavou gratulací. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy