Washington - Donald Trump se v sobotu vyjádřil v tom smyslu, že hlasování 8. listopadu bude nespravedlivé a zmanipulované. Mike Pence, který kandiduje na viceprezidenta, se dnes pokusil výrok vysvětlit.
"Volby jsou zmanipulované zkorumpovanými médii, která šíří zcela falešná obvinění a hrubé lži ve snaze prosadit její (Hillary Clintonové) zvolení," řekl Trump v sobotu v reakci na sérii obvinění z nemravného chování, která proti němu vzneslo už několik žen.
Pence dnes v rozhovoru pro stanici NBC voličům slíbil, že oba politici výsledky voleb "rozhodně přijmou" jako vůli amerických občanů.
Dále řekl, že americká demokracie se vyznačuje tradicí pokojného předávání moci. Upozornil ale, že americké volby "jsou vždycky docela drsné". Také obvinil média ze "zjevného překrucování". Řekl, že právě toto překrucování je důvodem Trumpových výroků o manipulaci voleb.
Témata: Donald Trump, Mike Pence, USA
Související
4. června 2025 19:16
3. června 2025 20:11
30. května 2025 21:48
29. května 2025 19:07
29. května 2025 8:56