reklama

Už před několika dny jsme vás informovali, že se objevila informace o tom, že CIA byla požádána, aby předložila Bílému domu možnosti týkající se rozsáhlého „tajného" kybernetického útoku, který by měl obtěžovat a uvést do „rozpaků" vedení Kremlu.

Tyto informace nepřímo podpořil i Biden, který se nechal slyšet, že Washington pošle „vzkaz" Putinovi a že to udělá „v čase, který si vybere, a za okolností, které budou mít největší dosah". Na otázku, zda se americká veřejnost dozví, jako zprávu USA vyslaly, odpověděl: „Doufám, že ne".

Rusko v reakci varovalo, že pokud chtějí USA konflikt, budou ji mít. Moskevští vojenští experti tvrdí, že Vladimir Putin neustoupí před stupňujícím se napětím, které panuje mezi světovými velmocemi. Zároveň obvinili Bílý dům z „agresivity".

Ruský generál ve výslužbě a ředitel ruského Střediska politologie Jevgenij Bužinskij popsal tuto provokativní akci jako „totální konfrontaci", píše britský server Express. „Samozřejmě, že přijde reakce. Rusko to vidí tak, jak to vidí Putin, je to totální konfrontace na všech frontách. Chcete-li konfrontaci, tak ji dostanete..." vzkázal.

Mluvčí ruské vlády Dmitrij Peskov Bidenovy hrozby se rychle odsoudil. „Hrozby namířené proti Moskvě a vedení našeho státu jsou bezprecedentní, protože byly vyjádřeny na úrovni amerického viceprezidenta," uvedl. „Na pozadí této agresivní nepředvídatelné linie musíme přijmout opatření na ochranu našich zájmů vedoucí k zajištění rizik," dodal.

Putinův poradce Jurij Ušakov také obvinil Spojené státy z „bezprecedentního ohrožení" a „krajní drzosti".

0 komentářů Napište svůj názor

reklama