Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policista postřelený neonacistou v Bavorsku zemřel

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Německý policista, který byl ve středu postřelen neonacistou při domovní prohlídce v bavorské obci Georgensgmünd, v noci na dnešek zemřel.

Neonacista zahájil ve středu palbu na policisty. Čtyři příslušníky policejních sil přitom zranil, jednoho z nich vážně. Ten v noci na dnešek svým zraněním podlehl.

"Vážně zraněný člen speciálních jednotek severního Bavorska zemřel v časných ranních hodinách na klinice v důsledku těžkých střelných ran," sdělila dnes německá policie v prohlášení.

Policisté muži přišli odebrat legálně držené zbraně kvůli "jeho nespolehlivosti", napsal server Spiegel Online. Podle policie měl přes 30 různých zbraní. Úřady před zásahem prohlásily jeho myslivecký lístek a zbrojní průkaz za neplatné.

Útočník se hlásí ke krajně pravicovému hnutí Říšští občané, které tvrdí, že nacistická Třetí říše nepřestala existovat.

Témata:  policie Německo neonacisté

Související

Aktuálně se děje

1. srpna 2025 20:51

Jiřina Bohdalová rozhodně nekončí. Lidem spadne kámen ze srdce

Jiřina Bohdalová oslavila na jaře již 94. narozeniny, takže není divu, že jí zdraví už neslouží tak dobře jako v minulosti. Naposledy vyděsila fanoušky její červnová operace, po které se herečka stále dává dohromady. Nyní ale přišly dobré zprávy. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy