Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Tchaj-wanu demonstrovaly desetitisíce lidí, bojovali za práva gayů

Homosexuálové
Homosexuálové
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Tchaj-pej - V tchajwanské metropoli se dnes demonstrovalo za práva homosexuálů. Desítky tisíc lidí žádaly vládu, aby uzákonila svazky osob stejného pohlaví.

Demonstranti oblečení v barevných kostýmech, kteří drželi v rukou duhové vlajky, prošli před budovou prezidentského paláce.

Tchaj-wan je mnohem liberálnější než většina zemí v Asii, pokud jde o práva členů komunity LGBT. Legalizace homosexuálních sňatků se ale zatím v této zemi zásadně neposunula.

Tchajwanský parlament má už pět měsíců pod kontrolou Demokratická pokroková strana (DPP), která je považována za příznivce homosexuální komunity.

"Výzva po rovnoprávnosti v manželství zaznívá nyní silněji než loni," řekla jedna z místních obyvatelek Corinne Čch'-angová. "Doufáme, že manželství osob stejného pohlaví bude možné co nejdříve, takže naše dítě už bude moci mít legálně dvě matky," dodala.

Témata:  Tchaj-Wan homosexuálové

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 18:53

Počasí dnes opět lámalo rekordy. Část Česka zažila další supertropický den

Příliv velmi teplého a suchého vzduchu z jižních směrů přinesl do České republiky slunečné počasí s extrémně vysokými teplotami. Nejteplejší vzduch se projevil především v západní polovině Čech, kde meteorologové zaznamenali nejvyšší denní maxima. Absolutně nejvyšší hodnotu naměřila stanice v Doksanech, kde teploměr ukázal 37,1 stupně Celsia. V těsném závěsu skončily plzeňské stanice, přičemž v Bolevci bylo naměřeno 36,9 stupně a na Mikulce 36,8 stupně Celsia.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy