reklama
Při dopravní nehodě tragicky zahynul bývalý hokejový obránce Václav Burda - anotační obrázek
Při dopravní nehodě tragicky zahynul bývalý hokejový…

Dva uprchlíci doslova utíkali jako o život před pravicovými extremisty, kteří na ně křičeli nadávky a vyhrožovali jim. Policie byla v době konfrontace v plné síle a připravena k zásahu, ale nezakročila, až dokud uprchlíci před davem, který se shromáždil u parku, nezačali utíkat.

Jeden z žadatelů o azyl byl sražen neonacistou na kole, utrpěl řezná zranění, když ho muž udeřil kamenem. Policie druhého mladíka zachránila a odvezla ho pryč v hlídkovém voze, píše britský server Express.

Město zavedlo noční zákaz vycházení pro nezletilé uprchlíky bez doprovodu v reakci na násilné události z poloviny září, kdy téměř 80 neonacistů honilo 19 žadatelů o azyl tamními ulicemi. Ještě předtím si oba tábory na hlavním náměstí vyměnily slovní urážky.

Tentokrát krajně pravicoví odpůrci uprchlíků vzali na „lov migrantů" auta a motorky. Uprchlíci policii řekli, že skutečně měli strach o život. Stejně jako v předchozím incidentu se situace vyhrotila poté, co si obě skupiny vyměnily urážky.

Tento incident opět upozornil na fakt, že se nejen krajní pravici nelíbí uprchlíci, kteří jsou rozprostřeni v ubytovacích střediscích po celé zemi. Jeden týden po prvním incidentu v Budyšíně, neonacističtí mladíci křičeli „Cizinci, ven!" a zmlátili německého občana (72) s alžírskými kořeny. Předtím jej slovně napadli a pronášeli na jeho účet rasistické nadávky. Pachatelé zatím nebyli dopadeni.

V únoru se u hořícího azylového útulku v Budyšíně sešel jásající dav, který tleskat a křičel: „Dobře, že hoří." Ten stejný víkend se objevilo video, na kterém neonacisté zastrašují dětí uprchlíků.

Německo zaznamenalo v loňském roce více než 1000 útoků na uprchlická zařízení, což představuje pětinásobný nárůst oproti roku 2014.

1 komentář (Poslední 02.11. 16:05) Napište svůj názor

reklama