Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zlikvidovala tábor migrantů v centru Mnichova

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Mnichov - Mnichovská policie dnes večer vyklidila tábor v centru bavorské metropole. V něm několik týdnů protestovaly desítky migrantů

Běženci na výzvu policistů prostor opustili, informovala agentura DPA.

Policie zásah zdůvodnila tím, že se situace v posledních hodinách výrazně vyhrotila. Do nemocnice už muselo být převezeno 15 uprchlíků, kteří od pondělí pokračovali v protestní hladovce.

Účastníci tohoto protestu byli zesláblí a meteorologové pro nadcházející dny a noci předpovídají pokles teplot.

"Nebylo už možné vyloučit ohrožení zdraví a života," vysvětlil podle DPA policejní mluvčí.

Několik lidí se před vyklízením tábora vyšplhalo na stromy. Podle představitelů policie se ale nejednalo o migranty, nýbrž o osoby, které je podporovaly.

Témata:  Německo uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

9. července 2026 21:47

Iva Janžurová po zdravotních problémech dorazila do Varů

Další dobré zprávy přicházejí z Karlových Varů, kde pokračuje letošní ročník filmového festivalu. Návštěvu lázeňského města si nenechala ujít ani Iva Janžurová, jejíž zdravotní potíže v poslední době vyděsily její fanoušky. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy