Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policejní operace v Berlíně se povedla. Komando zatklo pět členů rodinného gangu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: INT

Berlín - Policie v německé metropoli provedla rozsáhlou operaci proti arabského gangu. Komandu se podařilo zatknout pět hledaných osob patřících k velkému rodinnému klanu, šestý je na útěku.

Dnešní akce se zúčastnilo 220 policistů, včetně 60 příslušníků speciálního komanda. Provedli 16 prohlídek bytů a firemních objektů ve třech čtvrtích Berlína se zvláštním zaměřením na obvod Neukölln.

Operace souvisela s blíže neurčeným množstvím nájemných vražd ve zločineckém prostředí. Týkala se i loupežného přepadení luxusního obchodního domu KaDeWe v prosinci 2014.

Tehdy pět mužů ukradlo hodinky a šperky v hodnotě 817.000 eur. Kvůli tomuto zločinu nyní stojí před zemským soudem v Berlíně dva podezřelí muži ve věku 26 a 29 let.

Témata:  Německo policie Německo gangy

Související

Aktuálně se děje

22. července 2025 20:39

22. července 2025 16:46

22. července 2025 8:53

Meningitida: Proč jde o extrémně nebezpečnou nemoc a jak probíhá přenos?

Složky integrovaného záchranného systému dnes v noci zasahovaly v Roztokách u Prahy kvůli podezření na meningokokovou infekci typu B u zahraničních studentů. Preventivně bylo vyšetřeno 97 osob, všem byla podána antibiotika. Nákaza se u nikoho nepotvrdila a nikdo nemusel být hospitalizován. Proč si ale jedna nemoc vyžádala takové manévry?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy