Washington - Republikán Donald Trump i v den voleb odmítl slíbit, že uzná výsledky hlasování Američanů, kteří vybírají nového prezidenta.
V několika rozhovorech americkým médiím řekl, že nejprve prověří zprávy o údajných volebních machinacích v některých státech.
Trump na předvolebních mítincích mnohokrát opakoval, že americký volební systém je zmanipulovaný a straní "kandidátce establishmentu" Hillary Clintonové.
V dnešním telefonickém rozhovoru s televizí Fox News bez bližších podrobností řekl, že má zprávy z některých míst o tom, že probíhají manipulace s volebními stroji ve prospěch demokratů. Na otázku, zda uzná výsledky voleb, odpověděl, že nejprve musí "zjistit, jak to probíhalo".
Podobně hovořil Trump i ve dvou rozhlasových rozhovorech. "Doufám, že to bude férové, myslím, že si povedeme velice dobře," řekl stanici 970 WFLA z Floridy.
Témata: Donald Trump, USA, volby v USA
Související
7. června 2025 21:45
4. června 2025 19:16
3. června 2025 20:11
30. května 2025 21:48
29. května 2025 19:07
29. května 2025 8:56