Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zděšený komentátor CNN: Říkáte svým dětem, že nemají být násilníci a fanatici. A pak volby vyhraje Trump

CNN Centrum v Atlantě, USA
CNN Centrum v Atlantě, USA
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Washington - Známý americká politický komentátor Van Jones velmi emotivně komentoval výsledek prezidentských voleb, které nazval bílým bičem. Jeho slova přinesl server CNN.

Strach, který cítí američtí demokraté z pravděpodobného vítězství republikána Donalda Trumpa, pojmenoval Van Jones jako bílý bič.

„Říkáte svým dětem, že nemají být násilníci, nemají být fanatičtí a volby pak ukážou tento výsledek," uvedl už ve středu v ranních hodinách analytik CNN. „Jak to mám vysvětlit svým dětem?" ptá se dále Van Jones. Během dne už mu také zaslalo jeho několik muslimských přátel zprávu s dotazem, jestli mají USA opustit.

Volby podle něj také naplno poukázaly na skutečnost, že se američtí voliči vzbouřili proti dnešnímu neúspěšnému systému. Ze slov Vana Jonese je také cítit obava, že USA čekají bolestivé časy.

Témata:  Donald Trump USA CNN

Aktuálně se děje

10. srpna 2026 20:12

10. srpna 2026 4:00

Počasí bude opět i tropické, odhaluje předpověď na nový týden

V Česku se již během uplynulého víkendu navrátily nejvyšší teploty k tropickým hodnotám. V pondělí se oproti neděli ještě oteplí. Další vedra jsou pak očekávána v závěru tohoto týdne, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy