Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump chce rychle plnit své sliby, z jeho webu však zmizela výzva o zákazu vstupu muslimům.

Donald Tump
Donald Tump
Foto: Facebook

Washington – Agentura Reuters poukazuje, že z volebního webu republikána Donalda Trumpa zmizely některé kontroverzní návrhy, které učinil během své úspěšné prezidentské kampaně. 

Na stránkách již například není výzva zakázat muslimům vstup na území Spojených států či slib odstoupit od klimatické dohody z Paříže. Zmizel i seznam možných ústavních soudců nebo některé zamýšlené regulace a reformy v oblasti hospodářství či obrany.

Tým Donalda Trumpa podle Reuters dosud změny na webu nijak nekomentoval.

Jádro Trumpova názorového postoje na portálu nicméně zůstalo, a to včetně jeho slibu postavit na hranicích s Mexikem zeď a přinutit jižního souseda, aby stavbu zaplatil.

Témata:  Donald Trump USA

Související

Aktuálně se děje

6. července 2026 16:15

Příspěvek na bydlení v číslech. Česko stojí desítky milionů denně

Jen za jediný měsíc, květen 2026, vyplatil stát na příspěvku na bydlení téměř 1,8 miliardy korun. To představuje zhruba 60 milionů korun denně pro přibližně 261,7 tisíce domácností. Trend navazuje na rok 2025, kdy stát na příspěvek na bydlení vyplatil 23,5 miliardy korun. Jen za prvních pět měsíců letošního roku dosáhly výdaje dalších 9,2 miliardy korun. Současně stát postupně zavádí superdávku, která slučuje čtyři dosavadní sociální dávky včetně příspěvku na bydlení.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy