Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rebelové z Jemenu útokem přes hranice zranili civilisty v Saúdské Arábii

Saúdská Arábie
Saúdská Arábie
Foto: Pixabay

Rijád – Agentura Reuters informuje o přeshraničním útoku, při kterém jemenští povstalci střelbou zranili v sousední Saúdské Arábii 14 civilistů. Rebelové raketami pravidelně ostřelují sousední Saúdskou Arábii v odplatě za to, že se její vojáci zapojili do války v Jemenu.

Útok se odehrál v regionu Asír nedaleko jemenských hranic, 13 zraněných je občany Saúdské Arábie, jeden pochází z Bangladéše.

„Postižení utrpěli různá zranění a byli převezeni do nemocnice na ošetření," informovala saúdskoarabská agentura SPA. Střelba rovněž poškodila tři domy.

Šíitští povstalci obsadili v roce 2014 jemenskou metropoli Saná a pak postupovali do dalších částí země. Loni v březnu se do bojů na straně jemenské vlády zapojila arabská koalice v čele se Saúdskou Arábií a šíity se podařilo vytlačit z oblastí na jihu. Saná je ale stále v jejich rukou.

Od letošního dubna do července se v Kuvajtu konaly mírové rozhovory, které ale ukončení sporu v Jemenu nepřinesly. Podle údajů OSN při konfliktu zahynulo již nejméně 10.000 lidí.

Témata:  Jemen Saúdská Arábie

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 9:59

Miliardář Pelc měl tragickou nehodu, v nemocnici bojuje o život

U Nového Strašecí na Rakovnicku došlo k tragické dopravní nehodě, při níž zemřel jeden člověk a další byl s těžkými zraněními transportován do nemocnice. Podle dostupných informací se jednalo o vůz Lexus RX řízený mužem narozeným v roce 1951. Vzhledem ke kombinaci věku a typu vozidla se stále více spekuluje, že šlo o Zdeňka Pelce, jednoho z nejbohatších Čechů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy