Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jobbik předloží vlastní návrh zákona o migrantech

Maďarsko
Maďarsko
Foto: Pixabay

Budapešť - Maďarská nacionalistická straná Jobbik předloží parlamentu vlastní návrh zákon o migrantech. Norma by měla zakázat všem přistěhovalcům možnost usadit se v Maďarsku, tedy i těm bohatým například z Číny.

Maďarský parlament minulý týden těsně odmítl návrh premiéra Viktora Orbána na ústavní změnu, která je namířená proti kvótám pro přerozdělování migrantů v rámci EU.

Jedním z důvodů, proč zákon nezískal potřebnou dvoutřetinovou podporu, byl fakt, že ho nepodpořili poslanci opozičního Jobbiku. Šéf ultranacionalistů Gábor Vona totiž požadoval, aby vláda odmítla všechny formy přistěhovalectví.

Nový návrh Jobbiku bude doslovným opakováním Orbánova návrhu na změnu ústavy, k němuž bude ale připojen ještě požadavek na zrušení možnosti, aby si bohatí cizinci "právo pobytu koupili".

Místopředseda strany János Volner na nedělní tiskové konferenci řekl, že strana Jobbik klade na první místo bezpečnost Maďarů. "Ani chudí, ani bohatí migranti by neměli mít dovoleno usadit se v Maďarsku. Ani chudí, ani bohatí teroristé by sem neměli mít právo přicházet," citoval Volner předsedu strany Vonu.

"Je to trapný, opožděný pokus zastřít fakt, že zklamali Maďarsko," konstatovala vládní pravicová strana Fidesz

Témata:  Maďarsko Jobbik přistěhovalectví

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.