Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soudům došla trpělivost. Krejčíř dostal ultimátum

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Johannesburg - Radovan Krejčíř dostal ultimárum. V procesu, ve kterém je souzen za vraždu, si podle soudce musí urychleně vybrat, zda se bude hájit sám, nebo zažádá o nabízenou právní pomoc.

Krejčíř je v procesu spolu s dalšími čtyřmi lidmi obviněn z podílu na tři roky staré vraždě libanonského podnikatele Sama Issy. Tento údajný obchodník s drogami byl původně považován za Krejčířova pobočníka a podle prokurátora zemřel proto, že mu uprchlý Čech nechtěl vrátit peníze.

Soudu v Johannesburgu, který byl v pondělí znovu odročen na tento čtvrtek, se nelíbí, že průtahy v řízení trvají už osm měsíců.

Státní zástupce ale řekl, že ačkoli ústava zajišťuje právo na advokáta podle vlastního výběru, toto právo není absolutní, zvlášť po osmi měsících průtahů. Uvedl to dnes jihoafrický zpravodajský portál IOL.

Soudce pak Krejčíře za jeho chování pokáral. "Tento proces měl začít před osmi měsíci. To je vážná věc... (po osmi měsících) se již z plodu v matčině děloze stane člověk," prohlásil. Krejčíř se nyní musí zastupovat sám, nebo přijmout nabízenou právní pomoc, kterou mu je JAR ochotna poskytnout, ačkoli není běžně určena pro bohaté obžalované.

Témata:  Radovan Krejčíř Jihoafrická republika

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.